Bilintel Bilişim, sunmuş olduğu tüm hizmetlerde yüksek performans ve güvenliği ön planda tutar. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek teknik ekipmanlarını ileriye dönük olarak her zaman planlar ve uygular. Problemleri tespit edebilmek ve giderebilmek için servislerimiz sürekli olarak izlenmektedir.Altyapımızı aşağıda bölüm bölüm tarif etmekteyiz:

Network Altyapısı

Tüm sunucu hizmetlerimizi Radore Veri Merkezi'nde yer alan kendimize ait kabin üzerinden sunmaktayız. Hizmet verdiğimiz tüm sunucularda Türk Telekom omurgasına yurtiçinden direkt olarak bağlıdır. Güvenli ve hızlı internet bağlantımız sayesinde siteleriniz yurt içinden ve yurt dışından mümkün olabilecek en hızlı şekilde yayınlanır. 
Network altyapımızda yine yüksek güvenilirlik ve erişilebilirlik sağlayan HP markalı ağ ekipmanlarını kullanmaktayız. Her bir sunucumuz 100Mbit port ile internet bağlantısı kullanmaktadır. Ağ içi erişimimiz ise 1000MBit (1 Gbit)'tir.

Donanım Altyapısı

Bilintel Bilişim, tüm sunucu altyapısını gerçek sunucu donanımlarından seçmiştir. Servislerinizin ve sitelerinizin ihtiyacını karşılayabilecek yüksek seviye marka donanımlar kulanmaktadır.
Hizmetlerimizi DELL ve HP marka rack tipi sunucularda, yerden yükseltilmiş direkt olarak kabin soğutma sistemi ile maksimum soğutma sağlayarak özel kabinlerde barındırmaktayız.

Yazılım Altyapısı

Bilintel Bilişim, Linux tabanlı sunucularında CentOS 6LiteSpeed Web Yazılımı (2 kat daha yüksek performans) ve dünyada en çok tercih edilen cPanel/WHM Kontrol Paneli; Windows tabanlı sunucularında ise Windows 2008 Server işletim sistemi ve MaestroPanel kontrol panelini tercih etmektedir.